F62ERLNLNSNM065
Panduit Corp
Product No:
F62ERLNLNSNM065
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
ENCLOSURE ACCESSORY
User Guide
Mfr Panduit Corp
Type Multimode, Duplex, OM1
Series Opti-Core®
Package Bulk
Ratings -
Features Riser, Zipcord
Cable Type Twin Zip
Fiber Type 62.5/125
Bend Radius 16mm
Return Loss 20dB
1st Connector LC Duplex
2nd Connector LC Duplex
Color - Cable Orange
Cable Diameter 0.06" (1.6mm)
Insertion Loss 0.25dB
Product Status Obsolete
Color - Connectors Black
Operating Temperature -20°C ~ 70°C