F6S2-2M10Y
Panduit Corp
Product No:
F6S2-2M10Y
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
ST-ST, SIMPLEX, 62.5M 10MM PATCH
User Guide
Mfr Panduit Corp
Type Multimode, Simplex
Series -
Package Bulk
Ratings OFNR
Features Riser
Cable Type Buffered Fiber
Fiber Type 62.5/125
Bend Radius -
Return Loss 20dB
1st Connector ST
2nd Connector ST
Color - Cable Orange
Cable Diameter 0.12" (3.0mm)