F750G108MDC
KYOCERA AVX
Product No:
F750G108MDC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 4V 2917
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 490
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Conformal Coated
Series F75, Frameless™
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1000 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm