
KEMET
Product No:
F862BS334K310ZV054
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.66975
6.6975
50
0.55651
27.8255
100
0.47918
47.918
500
0.370975
185.4875
1000
0.319456
319.456
2500
0.298851
747.1275
5000
0.283385
1416.925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | F862 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | F862BS |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.630" (16.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |