
KEMET
Product No:
F863BW474K310ALW0L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.7201
7.201
50
0.62415
31.2075
100
0.54017
54.017
500
0.40812
204.06
1000
0.360098
360.098
2500
0.336091
840.2275
5000
0.324092
1620.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | F863 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm) |
| Base Product Number | F863BW |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Height - Seated (Max) | 0.752" (19.10mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |