F920J226MBA
KYOCERA AVX
Product No:
F920J226MBA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1411
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series F92
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.134" L x 0.110" W (3.40mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.9Ohm