F931E156MCC
KYOCERA AVX
Product No:
F931E156MCC
Description:
CAP TANT 15UF 20% 25V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2Ohm @ 100kHz