F931E475MBA
KYOCERA AVX
Product No:
F931E475MBA
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411
Payment:
In Stock : 15629
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8Ohm @ 100kHz