F931V105MAA
KYOCERA AVX
Product No:
F931V105MAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10235
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series F93
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm @ 100kHz