
KYOCERA AVX
Product No:
F980G226MUALZT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP TANT 22UF 20% 4V 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.6232
6.232
50
0.51813
25.9065
100
0.44612
44.612
500
0.34542
172.71
1000
0.297445
297.445
2500
0.278255
695.6375
5000
0.263862
1319.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Type | Molded |
| Series | F98 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | General Purpose |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22 µF |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | U |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20Ohm @ 100kHz |