
TDK Corporation
Product No:
FA18C0G2A4R7CNU00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7PF 100V C0G RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.228
2.28
50
0.152
7.6
100
0.1292
12.92
500
0.0912
45.6
1000
0.07979
79.79
2500
0.07599
189.975
5000
0.07029
351.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FA |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 4.7 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |