
TDK Corporation
Product No:
FA22C0G2A104JNU00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 100V C0G RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.653
1.653
10
1.3015
13.015
50
1.12803
56.4015
100
0.97622
97.622
500
0.737599
368.7995
1000
0.650826
650.826
2500
0.60744
1518.6
5000
0.585742
2928.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FA |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |