
TDK Corporation
Product No:
FA23X7S2A156MRU00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 15UF 100V X7S RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0755
4.0755
10
3.66985
36.6985
50
3.18079
159.0395
100
2.772955
277.2955
500
2.28361
1141.805
1000
2.120495
2120.495
2500
2.079721
5199.3025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FA |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 15 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7S |