
TDK Corporation
Product No:
FA23X7T2E225KNU00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2.2UF 250V X7T RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.6005
3.6005
10
3.23855
32.3855
50
2.80649
140.3245
100
2.446725
244.6725
500
2.01495
1007.475
1000
1.871025
1871.025
2500
1.835039
4587.5975
5000
1.799062
8995.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | FA |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 250V |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7T |