FAN1587AD33X
onsemi
Product No:
FAN1587AD33X
Package:
TO-252AA
Description:
IC REG CONV INTEL 1OUT DPAK
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Obsolete
Voltage - Input 2.4V ~ 12V
Voltage - Output 3.3V
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN1587
Operating Temperature 0°C ~ 125°C