FAN1587AMC33X
onsemi
Product No:
FAN1587AMC33X
Package:
TO-263-3
Description:
IC REG CONV INTEL 1OUT TO263-3
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Product Status Obsolete
Voltage - Input 2.4V ~ 12V
Voltage - Output 3.3V
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN1587
Operating Temperature 0°C ~ 125°C