FAN1587AT15
onsemi
Product No:
FAN1587AT15
Package:
TO-220-3
Description:
IC REG CONV INTEL 1OUT TO220-3
Series -
Package Tube
Applications Converter, Intel Pentium® GTL+
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3
Product Status Obsolete
Voltage - Input 2.4V ~ 12V
Voltage - Output 1.5V
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN1587
Operating Temperature 0°C ~ 125°C