FAN23SV10MMPX
onsemi
Product No:
FAN23SV10MMPX
Description:
IC REG BUCK ADJ 10A 34PQFN
User Guide
Mfr onsemi
Series TinyBuck®
Product Status Obsolete
Current - Output 10A
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN23SV10
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 200kHz ~ 1.5MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 15V
Voltage - Input (Min) 7V
Voltage - Output (Max) 5.5V
Supplier Device Package 34-PQFN (5.5x5)
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.6V