FAN2564UC12X
onsemi
Product No:
FAN2564UC12X
Package:
4-WLCSP (1.41x0.93)
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 4WLCSP
User Guide
Mfr onsemi
PSRR 60dB (1kHz)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-UFBGA, WLCSP
Product Status Obsolete
Control Features Enable
Current - Output 300mA
Base Product Number FAN2564
Protection Features Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 300mA
Current - Supply (Max) 200 µA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 4-WLCSP (1.41x0.93)
Current - Quiescent (Iq) 75 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V