FAN48610BUC45X
onsemi
Product No:
FAN48610BUC45X
Manufacturer:
onsemi
Package:
9-WLCSP (1.22x1.22)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG BOOST 4.5V 1A 9WLCSP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5547
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series TinyBoost®
Package Tape & Reel (TR)
Function Step-Up
Topology Boost
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 9-UFBGA, WLCSP
Product Status Active
Current - Output 1A (Switch)
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN48610
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 2.5MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 4.5V
Voltage - Input (Min) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 9-WLCSP (1.22x1.22)
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V