FAN48623UC35X
onsemi
Product No:
FAN48623UC35X
Package:
16-WLCSP (1.78x1.78)
Description:
IC REG BOOST PROG 2.5A 16WLCSP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2320
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Topology Boost
Output Type Programmable
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-UFBGA, WLCSP
Product Status Active
Current - Output 2.5A
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN48623
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 2.5MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.5V
Voltage - Output (Max) 3.7V
Supplier Device Package 16-WLCSP (1.78x1.78)
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V