FAN53601AUC105X
onsemi
Product No:
FAN53601AUC105X
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-WLCSP (1.23x0.88)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG BUCK 1.05V 600MA 6WLCSP
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Function Step-Down
Topology Buck
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Product Status Active
Current - Output 600mA
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN53601
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 6MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.23x0.88)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V