FAN53611AUC135X
onsemi
Product No:
FAN53611AUC135X
Package:
6-WLCSP (1.23x0.88)
Description:
IC REG BUCK 1.35V 1A 6WLCSP
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Product Status Obsolete
Current - Output 1A
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN53611
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 6MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.23x0.88)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.35V