FAN5361UMP182X
onsemi
Product No:
FAN5361UMP182X
Package:
6-UMLP (2x2)
Description:
IC REG BUCK 1.82V 600MA 6UMLP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1130
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-UDFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Current - Output 600mA
Number of Outputs 1
Base Product Number FAN5361
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 6MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-UMLP (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.82V