FC0204JT-52-820K
YAGEO
Product No:
FC0204JT-52-820K
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 820K OHM 5% 0.4W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FC0
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 820 kOhms
Composition Carbon Film
Power (Watts) 0.4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C