FCR1WSJT-52-750K
YAGEO
Product No:
FCR1WSJT-52-750K
Description:
RES 750K OHM 5% 1W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 750 kOhms
Composition Carbon Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C