FCR2WSJR-52-22R
YAGEO
Product No:
FCR2WSJR-52-22R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series FCR
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Composition Carbon Film
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -350/ +350ppm/°C