FCR2WSJT-52-220K
YAGEO
Product No:
FCR2WSJT-52-220K
Description:
RES 220K OHM 5% 2W AXIAL
Series FCR
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 220 kOhms
Composition Carbon Film
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C