FCR3WSJT-73-300K
YAGEO
Product No:
FCR3WSJT-73-300K
Description:
RES 300K OHM 5% 3W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 300 kOhms
Composition Carbon Film
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C