
onsemi
Product No:
FDLL4448-D87Z
Manufacturer:
Package:
SOD-80
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD80
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1425
0.1425
10
0.1273
1.273
100
0.069255
6.9255
500
0.042636
21.318
1000
0.02907
29.07
2000
0.024719
49.438
5000
0.022287
111.435
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | FDLL4448 |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-80 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 75 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |