FEG.1B.307.CYCD42Z
LEMO
Product No:
FEG.1B.307.CYCD42Z
Description:
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FEG.1B
Number of Positions 7
Shell Size - Insert 307
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C