FEG.2B.312.CYCD52Z
LEMO
Product No:
FEG.2B.312.CYCD52Z
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FEG.2B
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 312
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C