FEG.2B.312.CYCD82Z
LEMO
Product No:
FEG.2B.312.CYCD82Z
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Orientation G
Termination Crimp
Applications -
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Base Product Number FEG.2B
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 312
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C