FFA.0E.304.CLAC45Z
LEMO
Product No:
FFA.0E.304.CLAC45Z
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
Color Silver
Series 0E
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number FFA
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C