FFA.0S.302.CLAC37
LEMO
Product No:
FFA.0S.302.CLAC37
Description:
CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 54
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C