FFA.0S.303.CLAK52
LEMO
Product No:
FFA.0S.303.CLAK52
Description:
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FFA
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C