FFA.0S.303.CLAL32
LEMO
Product No:
FFA.0S.303.CLAL32
Description:
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 303
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C