FFA.0S.304.CLAC44
LEMO
Product No:
FFA.0S.304.CLAC44
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 111
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.146" ~ 0.173" (3.70mm ~ 4.40mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C