FFA.0S.304.CLAK47
LEMO
Product No:
FFA.0S.304.CLAK47
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.185" (4.70mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FFA
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C