FFA.1S.302.CLAL32
LEMO
Product No:
FFA.1S.302.CLAL32
Description:
CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C