FFA.1S.302.CLAL62
LEMO
Product No:
FFA.1S.302.CLAL62
Description:
CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 302
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C