FFA.1S.305.CLAC42
LEMO
Product No:
FFA.1S.305.CLAC42
Description:
CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 7A, 10A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C