FFA.1S.306.CLAC62
LEMO
Product No:
FFA.1S.306.CLAC62
Description:
CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 36
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Color Silver
Series 1S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number FFA
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C