FFA.2E.305.CLAC45
LEMO
Product No:
FFA.2E.305.CLAC45
Description:
CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP
Color Silver
Series 2E
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number FFA
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C