FFA.2S.304.CLAC52Z
LEMO
Product No:
FFA.2S.304.CLAC52Z
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 304
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C