FFA.2S.305.CLAC52
LEMO
Product No:
FFA.2S.305.CLAC52
Description:
CONN CIRC PLUG 5P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 5
Shell Size - Insert 305
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C