FFA.2S.310.CLAC52
LEMO
Product No:
FFA.2S.310.CLAC52
Description:
CONN CIRC PLUG 10P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -55°C ~ 250°C