FFA.3E.306.CLAC95
LEMO
Product No:
FFA.3E.306.CLAC95
Description:
CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.358" ~ 0.374" (9.10mm ~ 9.50mm)
Base Product Number FFA
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 306
Current Rating (Amps) 14A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C