FFA.3E.310.CLAC11
LEMO
Product No:
FFA.3E.310.CLAC11
Description:
Circular Metal
Shielding Shielded
Orientation A
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.043" ~ 0.413" (1.10mm ~ 10.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C