FFA.3E.310.CLAC95
LEMO
Product No:
FFA.3E.310.CLAC95
Description:
CONN CIRC PLUG 10P GOLD SLDR CUP
Shielding Shielded
Orientation Keyed
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.358" ~ 0.374" (9.10mm ~ 9.50mm)
Primary Material Metal
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Base Product Number FFA
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 310
Current Rating (Amps) 9A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C